Strona główna

Sonda

Kto jest za (w związku z planami w zakresie ViaMaris) ?:

Lokalni Przedsiębiorcy

Reklama

Reklama

Interpelacja w sprawie wodociągu w Połczynie

Dnia 1 lipca 2024 roku, mieszkaniec Połczyna, a zarazem Radny Gminy Puck, Łukasz Korthals złożył Interpelację skierowaną do Wójta Gminy Puck, Marcina Nikrant, w zakresie złego stanu sieci wodociągowej w Połczynie, brakiem ciśnienia wody i częstym jej brakiem w oddalonych od ujęcia wody częściach wsi.

Prężnie rozbudowują się osiedla przy ulicy Leśnej, oraz miedzy ulicami Polną, a Gdańską. Zapotrzebowanie na wodę z rośnie z roku na rok.

Wodociąg w Połczynie wybudowano w latach 60-tych zeszłego wieku, na bazie rur azbestowo-cementowych. Tego typu instalacje powinny zgodnie z ustawą z 1997 roku zostać usunięte, ze względu na szkodliwość.

Temat od lat jest poruszany na każdym zebraniu wiejskim. Podczas spotkań przedwyborczych, także temat problemy z rurociągiem w Połczynie był sygnalizowany przez mieszkańców.

Miejmy nadzieję, że interpelacja przyspieszy inwestycję wymiany rurociągu i modernizacji ujęcia wody w Połczynie. Radny Gminy oraz mieszkańcy w przedmiotowym piśmie, oczekują wykonania dokumentacji projektowej i wpisania inwestycji do planu budżetu na rok 2025.

Treść interpelacji poniżej:

Partnerzy Serwisu

Kto Nas LUBI :)

Przydatne Linki

 

Oddaj krew - Krew ratuje życie

 

 

 

Kliknij baner po szczegóły.

Ostatnie komentarze

Pogoda

Nasza pozycja w sieci

PRchecker.info