Strona główna

Sonda

Kto jest za (w związku z planami w zakresie ViaMaris) ?:

Lokalni Przedsiębiorcy

Reklama

Reklama

Parafia pw. św. Faustyny Kowalskiej w Pucku

Wieś Połczyno do 2000 roku należała do jedynej wówczas parafii w Pucku pw. św. apostołów Piotra i Pawła.

30 kwietnia 2000 roku ks. abp. Tadeusz Gocłowski, Metropolita Gdański erygował nową parafię pw. św. Faustyny Kowalskiej w Pucku, do której to przynależy teraz Połczyno. Parafia jest jedną z najmłodszych w archidiecezji gdańskiej i powstała z podziału parafii p.w. Św. ap. Piotra i Pawła. Decyzję o podziale podjął ówczesny proboszcz ks. kan. Andrzej Wiecki.

18 lutego 2000 roku ks. bp Zygmunt Pawłowicz przy okazji udzielania Sakramentu Bierzmowania w parafii św. ap. Piotra i Pawła poświecił teren pod budowę kościoła.

2 kwietnia 2000 roku zaczęto budowę tymczasowej kaplicy, a 30 kwietnia odbyła się pierwsza uroczysta Msza Św. w czasie, której ks. bpa Zygmunt Pawłowicz, poświecił kaplice. Proboszczem parafii został ks. Piotr Pastewski, a od 1 lipca wikariuszem został ks. Wojciech Gruchała, którego przeniesiono z parafii w Swarzewie.

W drugiej połowie lipca rozpoczęto budowę plebanii, która była gotowa do zamieszkania w Wigilię 2000 roku. Następnie wybudowano garaże oraz pokoje gościnne.

Na terenie parafii znajduje się także kaplica filialna w Sławutowie, której patronuje św. Jan Chrzciciel. Odbywają się tam w niedziele i święta o godz. 13.00 Msze Św..

5 października 2002 roku została powołana Rada Parafialna.

Przy parafii istnieje dziecięcy chórek "Faustinum", oraz zespół parafialny Soli Deo, który powstał z inicjatywy ks. Wojciecha Gruchały. Organistą jest pan Krzysztof Urmański.

Parafia jest w 50 % wiejską, dlatego, aby ułatwić wiernym udział w niedzielnej Mszy św. podstawiane są specjalne autobusy, które przywożą mieszkańców wiosek, a po Eucharystii ich odwożą do miejsca zamieszkania.

Adres parafii:
ul. Swarzewska BN
84-100 Puck
telefon (58)7743007
faks (58)776622
e-mail: ppastewski@wp.pl
www: przystanmilosierdzia.pl

Informacje pochodzą ze strony parafii przystanmilosierdzia.pl

*) Artykuł ostatnio edytowany 19 marca 2016 roku

Partnerzy Serwisu

Kto Nas LUBI :)

Przydatne Linki

 

Oddaj krew - Krew ratuje życie

 

 

 

Kliknij baner po szczegóły.

Ostatnie komentarze

Pogoda

Nasza pozycja w sieci

PRchecker.info