Strona główna

Sonda

Kto jest za (w związku z planami w zakresie ViaMaris) ?:

Lokalni Przedsiębiorcy

Reklama

Reklama

Nowa deklaracja opłaty za odbiór odpadów komunalnych

Od 1 kwietnia 2021 roku za odpady komunalne będziemy płacić  w zależności od ilości zużytej wody (Zmiana metody naliczania opłat za odbiór śmieci).

Opłata wynosi  12 zł za każdy zużyty m3 wody. Opłatę można obniżyć do 9 zł/m3 jeżeli zadeklarujemy,  że bioodpady będziemy kompostować na własnej posesji.

Wymagane jest złożenie nowej deklaracji. Kwotę opłaty będziemy musieli określić na podstawie zużycia wody za rok 2020 (co pokazuje garfika poniżej). Informację o naszym zużyciu otrzymamy pocztą z Urzędu Gminy.

Deklarację można złożyć osobiście w Urzędzie Gminy, lub elektronicznie przez platformę ePUAP.

Druki deklaracji można odebrać i składać wypełnione u Sołtysa, w dniach 16,17,18 marca2021 podczas odbioru maseczek.

Link do deklaracji w formie PDF

Źródło grafiki: gmina.puck.pl

 #

Zawsze można się wyprowadzić

Zawsze można się wyprowadzić z ,,takiej dziadowskiej gminy,,500plus wszyscy którzy moga biorą, wszystko drożeje śmieci coraz więcej a rachunki co ?mają stać w miejscu ?

 
 #

Nikt nie neguje podwyżek ale

Nikt nie neguje podwyżek ale dlaczego są najwyższe w powiecie,poza tym co ma 500 plus do śmieci człowieku.

 
 #

Pomysł liczenia za śmieci od

Pomysł liczenia za śmieci od ilości zużytej wody wywodzi się z gmin turystycznych gdzie w sezonie letnim u wynajmujących było dużo osób a płacili tylko za stałych mieszkańców.A wodę zużywali wszyscy i stali domownicy i turyści i stąd powiązano wodę ze śmieciami.Pomysł nie jest zły ale dlaczego drastycznie podniesiono przy okazji ceny tym którzy nigdy nie mieli turystów..Koszty opłat w takich typowo turystycznych gminach jak Hel czy Jastarnia - za śmieci są niższe jak w g.Puck.A przecież na półwyspie nie ma składowiska śmieci i muszą je zawieść trasą dwukrotnie dłuższą jak z Pucka. To żle świadczy o gospodarności decydentów z Gminy Puck a jeszcze bardziej o radnych ,którzy to popierają w głosowaniu.

 
 #

Niech ktoś mi w prosty sposób

Niech ktoś mi w prosty sposób wytłumaczy co wspólnego ma produkcja śmieci, że zużyciem wody ?Ja tego nie rozumiem, widocznie nasi urzędnicy na czele z wójtem są mądrzejsi. Pomysł złodziejski wiec nie waham się użyć stwierdzenia, że wójt jest zwykłym ZŁODZIEJEM. Panie wójcie jest pan nieudolnym urzędnikiem, mam nadzieję że ludzie to zapamiętają do wyborów i nie zagłosują na to towarzystwo wzajemnej adoracji...

 
 #

Złodziejskie ceny a radni jak

Złodziejskie ceny a radni jak te barany głosują jak im wójt każe, nie wstyd Wam że mamy najwyższe ceny w Powiecie.

 
 #

Co za dziadoska Gmina

Co za dziadoska Gmina -najdroższe śmieci w całym Powiecie.

 

Partnerzy Serwisu

Kto Nas LUBI :)

Przydatne Linki

 

Oddaj krew - Krew ratuje życie

 

 

 

Kliknij baner po szczegóły.

Ostatnie komentarze

Pogoda

Nasza pozycja w sieci

PRchecker.info