Strona główna

Sonda

Co należy zrobić z popiołem z pieca i z kominka?:

Lokalni Przedsiębiorcy

Spotkanie w Połczynie na temat zmiany granic

7 listopada 2019 na Sali OSP Połczyno, odbyło się spotkanie z Wójtem Gminy Puck Tadeuszem Puszkarczukiem z mieszkańcami Połczyna w sprawie włączenia części Połczyna nazwanej BIS w granice Miasta Puck.

Wójt podkreślał, że był czas kiedy mieszkańcy Połczyna Bis bardzo chcieli włączyć się w granice miasta.

Wójt nic nie miał przeciwko, władze Pucka miały inne zdanie. Potwierdza to cytat z artykułu z Dziennika Bałtyckiego z 2008 roku: „- Połczyno Bis wywiera na nas sporą presję - przyznaje burmistrz. - Ja chętnie powiększyłbym miasto, ale zdaję sobie sprawę z tego, że wszyscy musimy być przygotowani na zwiększone wydatki.

O tym też mówi coraz więcej pucczan, popierając argumenty Krystiana Kalety, opozycyjnego radnego. Nowe dzielnice oznaczają wydatki na wodociągi, kanalizację, drogi, chodniki...
- Dziś nas na to nie stać - mówi Kaleta.”
Źródło: dziennikbaltycki.pl

 

W tym czasie Gmina nie inwestowała w ten teren, ze względu na niejasną sytuacje. Wójt podkreślił, że 7 lat temu  burmistrz Marek Rintz zadeklarował, że najszybciej za 10 lat, Puck może podjąć próbę włączenia Połczyna Bis w swoje granice. Od tego czasu Gmina zaczęła inwestować w ten teren. Zliczane są poniesione koszty, a ich wysokość określa się na około 6,5 ml zł. Jeżeli doszłoby do włączenia Połczyna Bis do Pucka, Gmina oczekuje zwrotu poniesionych inwestycji.

A co może zaproponować mieszkańcom wspomnianych terenów Miasto Puck, oprócz wyższych podatków? Na spotkaniu zabrakło Pani Burmistrz Pucka, która by mogła na to pytanie odpowiedzieć. Wójt zgodnie z sugestią osób będących na spotkaniu, zapowiedział, że zaproponuje wspólne spotkanie władz gminy i miasta z mieszkańcami.

Miasto na terenach, które chciałoby włączyć w swoje granice, planuje utworzenie strefy inwestycyjnej i mieszkaniowej, co ma wpłynąć na powstanie nowych miejsc pracy, a nawet przyczynić się do powrotu ludzi z emigracji. W planach jest też, stworzenie Uzdrowiska. Z drugiej strony wójt podkreśla, że Błądzikowo to 1 i 2 klasa ziemi, Brudzewo 3 klasa. Przekształcenie ziem tych klas, nie jest proste.

Generalnie Gmina jest na NIE, mieszkańcy co pokazują spotkania, także. Wójt twierdzi, że są inne metody, które mogą przy współpracy Gminy pomóc Miastu Puck w rozwoju.

Połczyno Bis to około 400 działek budowlanych i 388 zameldowanych mieszkańców. Całe Połczyno na dzień 31 grudnia 2018 roku liczyło 1296 zameldowanych osób.  

Konsultacje z mieszkańcami trwają do 15 listopada 2019 roku, po tym czasie Gmina jak i Miasto muszą przygotować dokumentację pokazującą argumenty dwóch stron. Ostateczna decyzja, jak podkreślił Radny powiatu Puckiego zapadnie w Warszawie.

Ankieta do pobrania z artykułu pod tytułem:"Konsultacje na temat zmiany granic Gminy Puck dla mieszkańców Gminy Puck"

Dodaj nowy komentarz

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Partnerzy Serwisu

Kto Nas LUBI :)

Oddaj krew - Krew ratuje życie

 

 

 

Kliknij baner po szczegóły.

Ostatnie komentarze

Pogoda

Nasza pozycja w sieci

PRchecker.info