Strona główna

Sonda

Gdzie wakacje 2020 ??:

Lokalni Przedsiębiorcy

Spotkanie z Wójtem w obronie szkoły w Połczynie

6 lutego 2019 roku odbyło się spotkanie mieszkańców Połczyna z Wójtem Gminy Puck Tadeuszem Puszkarczukiem i radnymi w sprawie planowanego przekształcenia szkoły im. Antoniego Abrahama w szkołę 0-3 z oddziałem przedszkolnym.

Tego dnia sala OSP Połczyno była wypełniona po brzegi. Przekaz zawarty na licznych banerach jednoznacznie mówił o tym, czego chcą mieszkańcy, rodzice i nauczyciele.

Przykładowo: „Nie oddamy naszej szkoły”, „Połczyno walczy o dobro naszych dzieci”, „Szkoła w Połczynie była, jest i będzie” oraz zacytowano słowa wójta „W Naszej gminie najważniejszy jest człowiek i jego potrzeby”.

Spotkanie trwało 2,5 godziny, było przygotowane bardzo profesjonalnie, wypowiedzi i pytania uczestników były przemyślane. Argumenty bardzo celne.

Potwierdziło się, że problemem nie są małe szkoły w naszej części Gminy tylko pusta szkoła w Darzlubiu, którą w tym roku opuszcza ostatni rocznik gimnazjalistów.

Miejmy nadzieję, że to spotkanie utwierdziło w przybyłych radnych przekonanie, że szkoła w Połczynie powinna zostać w takiej formie jaką ma aktualnie. W marcu mają się odbyć tzw. konsultacje społeczne z rodzicami uczniów. W kwietniu ma zapaść ostateczna decyzja.

Mieszkańcy Połczyna potwierdzili, że chcą sali gimnastycznej przy szkole i zadeklarowali, że pomogą własnymi rękami w jej budowie.

W międzyczasie przybyło nowych banerów na ulicach Połczyna wyrażających zdanie mieszkańców.

To jeszcze nie koniec walki o naszą szkołę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii pod tytułem: "W obronie szkoły"

Więcej filmików ze spotkania znajdziecie na naszym kanale na YouTube

 

Partnerzy Serwisu

Kto Nas LUBI :)

Oddaj krew - Krew ratuje życie

 

 

 

Kliknij baner po szczegóły.

Ostatnie komentarze

Pogoda

Nasza pozycja w sieci

PRchecker.info