Strona główna

Sonda

Czy w Połczynie powinien powstać Klub Seniora?:

Lokalni Przedsiębiorcy

Zbiórka funduszy w kościele na kontynuację remontu kapliczki w Połczynie

Kliknij aby powiększyć2 września 2018 roku podczas mszy świętych, po konsultacjach z sołtysem Łukaszem Korthals, ksiądz proboszcz naszej parafii, Piotr Pastewski ogłosił zbiórkę funduszy na kontynuację remontu kapliczki w Połczynie.

Dla przypomnienia, kapliczka została  wybudowana w czynie społecznym w 1939 roku, a jej remont trwa od marca 2017 roku (postępy z remontu można śledzić na bieżąco na naszej stronie).

Zbiórka odbyła się w ostatnią niedzielę 9 września 2018 i mimo to, że druga niedziela miesiąca jest niedzielą kiedy zbierane są pieniądze na fundusz remontowy kościoła, wierni bardzo poważnie podeszli do sprawy i „nie żałowali grosza” na remont kapliczki.

Po podliczeniu zebranej kwoty okazało się, że udało się zebrać

– UWAGA !!! - 2 200 zł.

Za co w imieniu Sołtysa i ks. Proboszcza bardzo dziękujemy.

Remontem głównie koordynuje nasz sołtys Łukasz Korthals, kolejny etap to obłożenie stopni i podestu kamieniem naturalnym. Taki materiał dodałby uroku temu miejscu i je upiększył. Kamień jest trwały, nie ściera się, nie niszczy, jest łatwy w czyszczeniu, ale niestety nie jest tani. Koszt wykończenia całości marmurem wyniósłby około 25 000 zł. Dużo!? Ale to inwestycja na przyszłość.

 „Kolejne etapy prac będą realizowane zależnie od zebranych funduszy, ze względu na duże koszty nie damy rady wykonać całości za jednym podejściem.” – mówi Sołtys.

Lada dzień pojawią się puszki w sklepach w Połczynie, gdzie każdy będzie mógł się dołożyć do remontu. Każda złotówka się liczy.  Pieniądze można też przekazać bezpośrednio sołtysowi (Kontakt do sołtysa 604 579 402).

Zachęcamy lokalnych przedsiębiorców do pomocy. Z naszej strony możemy w zamian za datek przekazany Sołtysowi, zaoferować reklamę na łamach Wirtualnego Połczyna w postaci banera czy artykułu na temat działalności firmy.

Zapraszamy do wspólnego działania - „Bo razem można więcej”.

Dodaj nowy komentarz

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Partnerzy Serwisu

Kto Nas LUBI :)

Oddaj krew - Krew ratuje życie

 

 

 

Kliknij baner po szczegóły.

Ostatnie komentarze

Pogoda

Nasza pozycja w sieci

PRchecker.info