Strona główna

Sonda

Kto jest za (w związku z planami w zakresie ViaMaris) ?:

Lokalni Przedsiębiorcy

Reklama

Reklama

Zmiana metody naliczania opłat za odbiór śmieci komunalnych

Od 1 kwietnia 2021 roku zmienia się metoda naliczania opłat za odbiór śmieci komunalnych z terenu Gminy Puck.

Koszt będzie uzależniony od ilości zużytej wody.
Za każdy zużyty m3 z danej nieruchomości,  opłata wyniesie 12 zł. Jeżeli zbieranie odpadów nie będzie się odbywać w sposób selektywny, koszt za każdy zużyty 1 m3 wody to 36 zł.

W przypadku gdy postanowimy gospodarować bioodpady na własnej posesji (w formie kompostownika) można obniżyć koszt o 3 zł na m3. W tym przypadku opłata wyniesie 9 zł.

Średnie zużycie, będzie określone na podstawie, średniego zużycia wody w okresie 1 stycznia-31 grudnia roku poprzedniego.  Na podstawie określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury normach zakłada się, że na jednego mieszkańca średnio przypada 3 m3 wody miesięcznie.

Biorąc pod uwagę średnie normy, 4 osobowa rodzina zużywa 12 m3 (4x3m3) wody w miesiącu x 12 zł, co daje 144 zł.  Aktualnie stawka obowiązująca od 1 sierpnia 2020 roku, wynosi 30 zł od osoby, co dawało 120 zł za 4 osobową rodzinę. Czyli średnio zapłacimy znowu więcej. Koszt będzie można obniżyć, deklarując kompostowanie lub zmniejszając zużycie wody.

Do odczytu nie będzie brana pod uwagę woda tzw. „ogrodowa”, gdy zainstalowany jest dodatkowy licznik.

Treść uchwały wprowadzającej zmianę opłaty, oraz więcej informacji i uzasadnienie zmiany metody znajduje się pod adresem: bip.gminapuck.pl

 

 #

Najlepsze jest to, że w erze

Najlepsze jest to, że w erze lotów na Marsa PSZOK życzy sobie pokazanie kwitka potwierdzającego opłaty za wywóz śmieci. To jakaś kpina wszystko powinno być w komputerze. Pan wspomniał, że jeżeli bylibyśmy z Pucka to by sprawdził a ponieważ jesteśmy z Połczyna to nie może, a skoro nie można sprawdzić to "fora ze dwora" a sprzęt np. elektryczny wędruje .. do rowu? Czy w tym państwie będzie kiedyś normalnie.

 
 #

W zeszłym roku wiozłem opony

W zeszłym roku wiozłem opony na PSZOK w Błądzikowie, Pan mnie znalazł w komputerze i nie było problemu.

 
 #

W gminie Puck najwięcej

W gminie Puck najwięcej zapłacimy za wywóz śmieci w całym powiecie/artykuł z Puck nasze miasto z dnia 18 lutego/ Tak to Gmina doi nas. Mamy trzech wójtów a jest coraz gorzej-nieudaczniki.

 

Partnerzy Serwisu

Kto Nas LUBI :)

Przydatne Linki

 

Oddaj krew - Krew ratuje życie

 

 

 

Kliknij baner po szczegóły.

Ostatnie komentarze

Pogoda

Nasza pozycja w sieci

PRchecker.info