Strona główna

Sonda

Kto jest za (w związku z planami w zakresie ViaMaris) ?:

Lokalni Przedsiębiorcy

Reklama

Reklama

Stowarzyszenie „Wspólne Połczyno”

Stowarzyszenie „Wspólne Połczyno” powstało w czerwcu 2016. Impulsem do jego powołania były idea wybudowania placu zabaw i zgłoszenie udziału w ogólnopolskim konkursie Fundacji Aviva pt.: Plac zabaw „Zagroda Radości - Zôgroda ùcechë”.

Inicjatywa ta zaowocowała zajęciem wysokiego miejsca w głosowaniu, a dodatkowo związana z nią kampania crowdfundingowa przyniosła trzeci rezultat finansowy w kraju. Z tego to względu, Fundacja Aviva zdecydowała się podwoić zebrane przez inicjatorów w ramach crowdfundingu środki finansowe.

Mając na uwadze ten sukces, jak też znając możliwości wynikające z realizowanych przez różnego rodzaju organizacje działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu oraz wszelkie dotacje grantowe udzielane przez instytucje publiczne, podjęta została decyzja o utworzeniu Stowarzyszenia „Wspólne Połczyno”.

Obecnie Stowarzyszenie „Wspólne Połczyno” tworzy siedem osób i jest stowarzyszeniem zwykłym. Nasze logo jak i nazwa ma wiele znaczeń oto one:

Po pierwsze - jeśli spojrzeć na mapę to nasza miejscowość Połczyno poprzez ograniczenie  drogami 213, 216 i ulicami Pucką i Żarnowiecką ma kształt w przybliżeniu rombu. Takie też kształty zostały zawarte w naszym logo - duży romb i mały romb Połczyno i Połczyno Bis (Połczyno Bis jest oddzielone polami od Połczyna).

Po drugie - te pola istnieją fizycznie, ale trochę też w głowach mieszkańców. Chodzi jednak o to by likwidować te pola w głowach - żeby zbliżyć obie części Połczyna do siebie, zintegrować mieszkańców i w końcu wspólnymi siłami metodą małych kroków osiągnąć ciekawe i fajne zmiany.

Po trzecie - Wspólne Połczyno, to nasza mała miejscowość i tak też w logo duży symbol pomaga mniejszemu (to są w sumie symbole ludzi) i razem działają z mniejszym.

I dlatego cel jaki postawiliśmy sobie powołując Stowarzyszenie „Wspólne Połczyno” jest działać na rzecz zbliżenia i wzajemnego poznania mieszkańców Połczyna. Robimy to w celu zmniejszenia podziałów i zaktywizowania Mieszkańców Połczyna i Połczyna Bis. Chcemy tego dokonać poprzez konkretne akcje.

I tak już 27.08.2016 odbyła się akcja integracja poprzez wspólną pracę polegająca na upiększaniu terenu szkoły przed planowanym remontem elewacji. To zorganizowane działanie będzie miało charakter cykliczny i tak w każdą pierwszą sobotę miesiąca (wolną od świąt) począwszy od  1.10.2016 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy dalszym porządkowaniu terenu przy szkole.

Kolejnym naszym pomysłem na zmniejszenie podziałów i zaktywizowanie Mieszkańców jest wspólna zabawa i tak już 17.09.2016 zapraszamy o godz. 15.00 na Festyn Rodzinny, który odbędzie się na boisku przy Remizie OSP w Połczynie.

Stowarzyszenie będzie ubiegać się również o dotacje zewnętrzne, które pozwolą na zrealizowanie naszego pierwszego celu jakim jest budowa placu zabaw przy szkole.

Mamy nadzieję, że znajdziemy wśród Mieszkańców naszej jak również okolicznych miejscowości wsparcie i pomoc w dążeniu do celów jakie sobie nakreśliliśmy.

 

Z poważaniem Przedstawiciel Stowarzyszenia „Wspólne Połczyno”

 

Szymon Sołtysiak

Skomentu incjatywę na www.forum.polczyno.pl

Partnerzy Serwisu

Kto Nas LUBI :)

Przydatne Linki

 

Oddaj krew - Krew ratuje życie

 

 

 

Kliknij baner po szczegóły.

Ostatnie komentarze

Pogoda

Nasza pozycja w sieci

PRchecker.info